Játszunk egy játékot!
Figyelmesen olvassa el az alábbi írást. Egy dologra koncentráljon, egy dologra keressen választ: Mitől kevesebb aki más? Arra kérem, hogy amíg olvas, felejtse el előítéleteit.
A játék itt kezdődik:
Én blogot írok.
Ön olvassa.
Manapság természetesnek vesszük a technika ezen szintjét. Magától értetődőnek. Olyan könnyen megfeledkezünk jelenlétéről, mint a levegőéről. Hiányát pedig azonnal érezzük, szintúgy, mint a levegőét.
A jelenlegi számítástechnikához vezető út alapköveit sok ember rakta le és az utat még több építette. Egyik ilyen ilyen alapító Alan Turing. Nem a matematikusról szeretnék beszélni, nem a zseniről, aki talán korát meghaladva dolgozott ki új ötleteket.
Én arról az emberről szeretnék beszélni, akit megölt egy kor, egy szemlélet, és akinek szerencsére volt annyi ideje, hogy olyan dolgot vigyen véghez, aminek következményeképpen ezt most olvashatja.
Kezdjük talán egy ténnyel:
Alan Turing meleg volt! Homoszexuális!
(Szóval minden homofób, aki most laptopot, pc-t, okostelefont, tabletet nyomkod, undorodva dobja el. Egy meleg embernek is köze van ezen szerkezetekhez. Csak mondom...)
A kor, amiben élt, ezt betegségnek titulálta. Lássuk be, ez a marhaság a mai napig tartja magát. Akkoriban viszont megpróbálták gyógyítani is. (Kíváncsi lennék mekkora sikerességi rátával) Egy dolog bizonyosan nem számított: hogy a "beteg" betegnek érzi e magát és igényli-e a kezelést. A hormonterápia bizonyosan nem volt a legkellemesebb eljárás. Az ötvenes évek Angliája a mai állapotokhoz képest konzervatívabb volt. Egészen a börtönbüntetésig elmentek a melegekkel szemben, törvénysértés volt azonos neműt szeretni. Bár a szeretett a kereszténység egyik alappillére, ez nem zavarta és zavarja a keresztény vallású gyűlölködőket se akkor, se napjainkban. (Khm..Fidesz)
A második világégés alatt a kódfejtésben segédkezett és az Enigma feltörésében is közreműködött. Ezzel sikerült a háborút lerövidíteni és emberek millióit megmenteni.
1953-ban még díjat vett át, hogy rá nem egészen egy évvel meghaljon. Halála nem tisztázott, gyanítható az öngyilkosság és baleset is.
Tehát aki abban a korban nem hajlott, az tört! Turing 41 évet élt. Ha még legalább ennyi állt volna rendelkezésére, mi mindent alkothatott volna! Gondoljunk bele! Olyan dolgokat találhatott volna ki, amitől gyorsabb ütemben kezd el fejlődni a számítástechnika. Vagy más úton indult volna el, esetleg az alapelvekhez lett volna hozzá-tennivalója. Sok "Mi lett volna, ha...". Ezen talán kár is töprengeni, előrébb nem visznek. A tényt kellene felismerni! A másság büntetése nem csak a másokat sújtja, hanem az emberiséget. Mindannyian kevesebbek leszünk, ha egy alkotó, produktív és korát meghaladó, vagy akár egy teljesen átlagos elmét elpusztítunk, csak azért, mert más, mint amit mi normálisnak vélünk.
2009-ben társadalmi nyomásra a brit miniszterelnök bocsánatot kért a mindenkori kormány nevében. Kitől is? Egy elhunytól? Gesztusnak rendben van, de lássuk be, hogy a tényeken semmit nem változtat.
2013-ban uralkodói kegyelemben részesült.
Megbocsájtották neki, hogy más volt és hogy másságával egy értelmetlen törvényt szegett meg.
Tehát a mássági alapon való gyűlölködés az emberiség szempontjából kontraproduktív.
Most már válaszolhat a fenti kérdésre!